Mluvit a myslet anglicky celý den?

14.12.2016

Máme za sebou první seminář Angličtina v pohybu na téma "Komunikace jako cesta". Zajímá vás, jaké to bylo, na co jsme narazili a co plánujeme do budoucna?

Byl to báječný den. A to nejen proto, že minulá neděle byla slunečná a skrz okna nám přicházely sluneční paprsky a s ním radost a lehkost. Ale především proto, že se sešli fajn lidi. Vytvořili jsme společně příjemnou atmosféru a bezpečné, útulné prostředí, které podporovalo uvolněnou komunikaci.

Myslím, že někteří nepřicházeli s úplně lehkým pocitem. Někteří dokonce těsně před seminářem onemocněli, což se stává, když tělo podvědomě reaguje na stres, který se spouští představou, že zítra se bude mluvit pouze anglicky. A to rovnou celých osm hodin. Pro ty, kteří mají z angličtiny obavy, může být právě toto podvědomý spouštěč nejistoty. Proto bych vám ráda řekla, že není potřeba mít žádné obavy:-)

Vím, jaké to je mít strach z toho, že budu muset mluvit cizím jazykem. Také Mirka zná pocity lidí, kteří se bojí přijít na svůj první pohybový seminář. Zacházíme s tím velmi citlivě a celý koncept tvoříme tak, aby plynul nenuceně a přirozeně. Aktivity během celého dne navazují jedna na druhou a zaměstnávají tělo i mysl tak, abyste vůbec neměli prostor na obavy, nýbrž na zábavu a odreagování a otevřeli své přijímací kanály na angličtinu v přirozeném rytmu dne.

Měla jsem velkou radost, protože všichni účastníci vydrželi mluvit opravdu celých 8 hodin anglicky. Udrželi se v toku angličtiny až do konce. Přicházela na nová slovíčka, na nové obraty a snažili se maximálně vyjádřit všechno, o co se chtěli podělit. A zvládli to všichni báječně:-)

Naším cílem je obklopit vás angličtinou, podpořit otevření všech smyslů a připravit je na přijímání anglického jazyka. Na konci dne pak můžete zjistit, že ono to opravdu jde bez bolesti. Po osmi hodinách už vám totiž angličtina nepřijde tak cizí a začnete se učit, jak v jazyku rovnou myslet a nepřekládat z češtiny.

Během seminářů s Mirkou pracujeme s vůněmi, s relaxací pro uvolnění těla i mysli. V neděli jsme pracovali s tématem "komunikace", které se prolínalo celým dnem, jak v konverzační tak v pohybové a tvořící fázi. Věřím, že každý účastník si kromě úlevy a uvědomění, že může komunikovat v angličtině celý den a vůbec to není tak šílené, jak se na začátku mohlo zdát, odnesl také jiná "aha" uvědomění, které vyplynuly ze společné práce a sdílení.

Nebojte se odevzdat se do našich rukou a přijďte se s námi ponořit do angličtiny, hraní a komunikace.

Když přijdete jednou, získáte "ochutnávku" a povzbuzení, že to opravdu jde a není třeba mít strach. Pokud ale opravdu chcete se svou angličtinou něco udělat a posunout ji do komunikativní fáze, kdy se nebudete bát vyjadřovat anglicky, je třeba dovolit si takové prožitky pravidelně, aby váš mozek dostával takové impulsy kontinuálně. Kontinuální prací se vytvoří nová neuronová spojení pro angličtinu, která vám umožní mluvit anglicky, bez toho aniž byste nad tím museli přemýšlet.

Jako vše, co ve svém životě chceme změnit, nás stojí čas a úsilí. My bychom vám s Mirkou chtěly čas učení se angličtiny zpestřit, udělat příjemným a především bychom vás chtěly k angličtině dovést přirozeně a rychleji, než kdybyste se trápili drilem z učebnic :-)

A kdy je další seminář? 14.1.2017.

Přihlásit se můžete zde.

Sledujte nás na facebooku.

Olga